Fantastik Dörtlü Marvel’ın yeni kahraman filmi hakkında bilmeniz gereken her şey

Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçünün Yükselişi

189
PAYLAŞIMLAR
1.5k
GÖRÜNTÜLEME

Fantastik Dörtlü Marvel’ın yeni kahraman filmi hakkında bilmeniz gereken her şey

“Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçünün Yükselişi” (2007) Constantin Film

Sten Lee ve Jack Kirby’nin Marvel çizgi roman serisine dayanan Fantastik Dörtlü filmlerinin çok az başarı elde ettiğini inkar etmek artık zor, ancak bu gelecekte değişecek. Film serisine ve yeni filme dair tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Kahramanların çizgi romanlarda ilk kez ortaya çıkmasından bu yana 60 yıldan fazla zaman geçti, ancak film uyarlamaları çok az beğeni topladı. Alman film yapımcısı Bernd Eichinger  (“Christiane F. – Bahnhof Hayvanat Bahçesi’nden Biz Çocuklar”) 1990’ların başında kendisini “Fantastik Dörtlü”nün kökenlerine adadı, ancak  Roger Corman’ın başrol oynadığı canlı aksiyon filmi hiçbir zaman yayınlanmadı. Görünüşe göre Eichinger sadece film haklarını süper kahramanlarda tutmak istiyordu. Daha sonra, aralarında yine Eichinger’in de bulunduğu çeşitli film yapımcıları ve yönetmenleri ve değişen kadrolar, “Fantastik Dörtlü”nün hikâyesini yeniden canlandırmayı defalarca denediler, ama nafile. Artık yeni bir başlangıç ​​denenmeli.  

Fantastik Dörtlü kimdir?

 

Süper kahraman ekibi , bilim adamı Reed Richards , üniversite arkadaşı Ben Grimm ve kardeşleri Susan Storm ve Johny Storm’dan oluşuyor ; bunların dördü de maalesef uzaydaki bir görev sırasında kozmik radyasyona maruz kaldı ve bu şekilde benzersiz süper güçlerini ( ateş, su) dört elemente aldılar . , hava ve toprak . 

‘Bay Fantastik’ olarak da adlandırılan grubun lideri Reed Richards , su elementine dayalı süper güce ve dolayısıyla süper elastik bir vücuda sahipken , eşi Susan veya Sue Storm’un, diğer adıyla ‘Görünmez Kadın’ın doğaüstü yeteneği var. , elemente dayanmaktadır Bu havadan kaynaklanmaktadır, bu yüzden kolayca görünmez hale gelebilir . Kardeşi Johny Storm, elementi ateş olduğu için Alev Adam olarak biliniyor . Çetenin sonunda, toprak elementi ona taştan bir deri ve tamamen şekilsiz bir vücut   verdiği için boşuna ‘Şey’ olarak anılmayan Ben Grimm var.

Başlangıçta bilinmeyen şey, Reed’in arkadaşı ve Sue ile Johny’nin babası Victor’un bir araştırma deneyinde kazadan sağ kurtulduğu ve daha sonra dört ana karakterin uzay yolculuğuna çıktığıydı. Ayrıca olağanüstü süper güçlere sahip oldu ve düşman Dr. Fantastik Dörtlü’nün aksine kötülüğü arayan Doom . 

Fantastik Dörtlü ile ilgili hangi filmler var?

Her şey Kasım 1961’de ABD’li çizgi roman yayıncısı Marvel Comics’in “Fantastik Dörtlü” çizgi roman serisiyle başladı . O dönemde, bir dizi Marvel süper kahramanı (” Örümcek Adam “) için de birçok materyal yazan yazar Stanley Lee , sanatçısı Jack Kirby ile aynı isimli süper kahramanlardan oluşan bir ekip oluşturdu ve böylece sonraki tüm çalışmaların temelini oluşturdu. filmler . 

Birkaç yıl sonra Bernd Eichinger süper kahraman ekibinin film haklarını satın aldı ve 1994 yılında yapım şirketi Constantin Film ve Amerikalı film yönetmeni Roger Corman’la birlikte “Fantastik Dörtlü”nün ilk film uyarlamasını çekti. Yayınlanmayan ancak taktiksel nedenlerle üretilen “Fantastik Dörtlü” başlığı.  

Süper kahraman ekibi ‘gerçek’ prömiyerini ancak 2005 yılında Jessica Alba (” Sevgililer Günü “), Ioan Gruffud (” San Andreas ” ), Michael Chiklis (” Parker “) ve Chris Evans (” Kaptan Amerika ” ile birlikte ” Fantastik Dörtlü ” ile kutladı. : İlk intikam alan “). Aynı oyuncu kadrosu ve aynı yapım ekibiyle 2007 yılında vizyona giren ilk film ve devam filmi ” Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçünün Yükselişi ” bugüne kadarki en iyi bilinen “Fantastik Dörtlü” filmleridir , ancak yine de kıyaslandığında pek başarılı değildir.  

” Fantastik Dörtlü ” nün 2015’te yeniden başlatılması , çizgi roman karakterlerinin kaderini değiştirmeyi ve onları daha da bodruma düşürmeyi amaçlamıyordu. Yeniden yapımda Sue rolünde Kate Mara (” House of Cards “), Johny rolünde Michael B. Jordan (“Creed” serisi), Reed rolünde Miles Teller (” Top Gun 2 “) ve Ben rolünde Jamie Bell (” King Kong “) yer alıyor. Günün sonunda Fantastik Dörtlü’nün muhtemelen en kötü film uyarlaması seçilen   süper kahraman ekibinin yeni ve tamamen bağımsız bir hikayesini anlatıyor.

“Fantastik Dörtlü”nün gelişiminde gerçek bir dönüm noktası, film yapımcısı Bernd Eichinger’in ölümü ve yapım şirketi 20th Century Fox’un (” Titanic “) 2019 yılında Walt Disney Company’ye satılmasıyla geldi. Marvel Sinematik Evreni’nde Four’dan bu yana “Fanatikleri” yaratın .   

 

 

Bir yeniden yapım nasıl görünebilir?

 

John Krasinski’nin (” The Office “) Mayıs 2022’de ” Doktor Strange in the Multiverse of Madness ” filminde Reed Richards namı diğer Bay Fantastik rolüyle Marvel Evreninde ilk kez ortaya çıkmasının ardından , dört süper kahramana ne olacağını görmek heyecan verici olmaya devam ediyor. MCU’da devam ediyor. Ancak bu durumda “Fantastik Dörtlü”nün yeniden yapımının olması gerektiği açık . 

Üç ” Örümcek Adam ” filminin yönetmeni Jon Watts’ın başlangıçta dizginleri eline alması gerekiyordu ancak daha sonra kişisel nedenlerden dolayı projeden ayrıldı . Onun yerini WandaVision ve Game of Thrones’taki çalışmalarıyla tanınan Matt Shakman aldı . 

MCU’nun gişe rekorları kıran yeni filminde John Krasinski’nin ana karakteri oynamayacağı da açıklandı. 14 Şubat’taki Marvel Stüdyoları gibi Sosyal medyada duyurulan Fantastik Dörtlü sonunda onaylandı: Pedro Pascal , Vanessa Kirby , Ebon Moss-Bachrach ve Joseph Quinn süper kahraman dörtlüsünde oynuyor! “ The Last Of Us ” yıldızı Pedro Pascal muhtemelen “Mr. Fantastic” rolünü üstlenecek . Disney’in Küçük Denizkızı filminin yeniden çevriminde yer alan Javier Bardem , kötü adam Galactus rolü için aday olarak değerlendiriliyor . Ancak oyuncunun filme katılacağı henüz kesinlik kazanmadı.

Marvel’ın yeni kötü adamı MCU’dan zaten biliniyor: Gezegen yiyen Galactus olacak. Ralph Ineson (” Game of Thrones “, ” Harry Potter “) düşmanın rolünü üstlenecek.

Ayrıca yakın zamanda kült oyuncu John Malkovich’in (” Bird Box “) “Fantastik Dörtlü”de rol alacağı doğrulandı . Şu anda hangi rolü üstleneceği belli değil. “Fantastik Dörtlü” ile yolculuk devam ediyor ve heyecan verici olmaya devam ediyor! 

‘Fantastik Dörtlü’ ne zaman devam edebilir?

Haberlere göre, en başarılı sinema serisinin Başkanı ve CCO’su Marvel Sinematik Evreni ( MCU ) Kevin Feige , San Diego Comic Con’da Fantastik Dörtlü’nün yeniden yapımının, Marvel Sinematik Evreni’nin altıncı aşaması olarak 8 Kasım 2024’te yayınlanacağını duyurdu. MCU sinemalara gelmeli.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir